6721 Szeged, Osztróvszky utca 6. | Tel:  +36 62 424-248 | Email: minority@t-online.hu |

Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Lengyel Önkormányzat
Szegedi Örmény Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Görög Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Német Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szerb Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Román Nemzetiségi Önkormányzat

Előadás

TAVASZI ZENEI ZSONGÁS

Május 26. (csütörtök) 18.00 – 19.00 TAVASZI ZENEI ZSONGÁS Hegedűsné Kovács Zsuzsa zongora Hampel Zsuzsi…
Read more...

Imák, képek, kultuszok - Német hatások a magyar vallási kultúrában

Május 5. (csütörtök) 17.00 – 19.00 Imák, képek, kultuszok - Német hatások a magyar vallási…
Read more...

Nemzetiségi Gála

Május 21. 16:00 (Dugonics tér) Nemzetiségi Gála Bolgár műsorszám: Palucenka Bolgár Néptánccsoport A tánccsoport a…
Read more...

Németek Magyarországon 1950-1970

Április 28. (csütörtök) 17.00 – 19.00Németek Magyarországon 1950-1970 Tóth Ágnes MTA TK Kisebbségkutató Intézet kutatóprofesszorának …
Read more...

„ÁRIÁK ÉS DALOK KÖZÖS ZENEKULTÚRÁNKBAN”

Április 27. (szerda) 16.30 – 17.30 „ÁRIÁK ÉS DALOK KÖZÖS ZENEKULTÚRÁNKBAN” Zhang Yu Carolyn Pro…
Read more...

Észak Németország és Malmö

Április 22. (péntek) 17.00 Észak Németország és Malmö Balogh Imre úti beszámolója
Read more...

Örmény Genocídium emléknapja

Április 21. (csütörtök) 16.30 – 17.30 Örmény Genocídium emléknapja Megemlékezés az örmény közösséggel.
Read more...

Szegedi Nemzetiségek Napja

Április 08. (péntek) 18.00 – 22.00 Szegedi Nemzetiségek Napja Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (Szeged, Kálvária…
Read more...

"Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk " című dokumentumfilm vetítése.

Március 21. (hétfő) 17.00 "Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk " című dokumentumfilm vetítése. A…
Read more...

Barangolás a modern török irodalom kincsestárában

Március 25. (péntek) 17.30 Barangolás a modern török irodalom kincsestárában Schmidt Szonja Emese turkológus műfordító…
Read more...

Ügyfélkapu-nyitogató

Március 8. (kedd) 18.00 – 19.00 Ügyfélkapu-nyitogató Mit kell tudnunk az e-ügyintézésről és az e-egészségügyről…
Read more...

Mexikó a mezo-amerikai sokszínű kulturájával - Tóth Erika úti beszámolója

Török-magyar hangszerbemutató - zenei kalandozásokkal a múltban Buda Ádám énekmondó estje

291.094 lépés Isztambulban – A város, ahogy én látom „őshonos turista” szemmel.

December 3. (péntek) 18.00 291.094 lépés Isztambulban – A város, ahogy én látom „őshonos turista”…
Read more...

Német karácsonyi szokások

December 2. (csütörtök) 17.00 – 19.00 Német karácsonyi szokások Balogh Imre előadása Szervező: Német Egyesület
Read more...

Német karácsonyi szokások

December 2. (csütörtök) 17.30 Német karácsonyi szokások Balogh Imre előadása
Read more...

Gondolatmorzsák – Szőke Hedvig költő szerzői estje

Október 29. 17.00 Gondolatmorzsák – Szőke Hedvig költő szerzői estje Közreműködik zongorán Klebniczki György zeneszerző
Read more...

Balogh Imre: Hamburg

Október 28. (csütörtök) 18.00 Balogh Imre: Hamburg Úti beszámoló
Read more...

Mi svábok - Történetek magyarországi németekről c. könyv bemutatója

Október 22. (péntek) 17 óra Mi svábok - Történetek magyarországi németekről c. könyv bemutatója Bihari…
Read more...

Baráthosi Balogh Benedek – a székely keletkutató

Október 19. (kedd) 18.00 – 20.00 Baráthosi Balogh Benedek – a székely keletkutató Hegedűs Zoltán…
Read more...

Zeybek török tánc előadás és bemutató

Október 15. (péntek) 18.00 Zeybek török tánc előadás és bemutató Előadó: Şahin Yaldız Angol nyelvű…
Read more...

Eperjesi Ildikó, Olekszandr Kacsura: Sorskönyv a frontról – Háborús foszlányok

Október 14. (csütörtök) 18.00 Eperjesi Ildikó, Olekszandr Kacsura: Sorskönyv a frontról – Háborús foszlányok Könyvbemutató…
Read more...

Hegedűsné Kovács Zsuzsa romantikus zongoraestje

Október 8. (péntek) 17.00 Hegedűsné Kovács Zsuzsa romantikus zongoraestje Elhangzanak: Johannes Brahms, Félix Mendelsson és…
Read more...

Az 1. Bolgár Hadsereg harcai Magyarországon 1945 tavaszán

Október 6. (szerda) 17.00 – 18.00 Az 1. Bolgár Hadsereg harcai Magyarországon 1945 tavaszán Négyesi…
Read more...

Vers hozta dallamok

Szeptember 25. (szombat) 17.00Vers hozta dallamokNyári Lászlóné Dudás-Szabó Erzsébet dalszerző estje Közreműködnek:Hegedűsné Kovács Zsuzsa -…
Read more...

Bartha Julia: Az iszlám az anatóliai török kultúrában

Szeptember 24. (péntek) 18.00KönyvbemutatóBartha Julia: Az iszlám az anatóliai török kultúrábanSzervező: Birlik Magyar-Török Kapcsolatokért, Kultúráért…
Read more...

Berény Andor (Dr. Kocsis Mihály): Versek Áginak

Szeptember 23. (csütörtök) 18.00Berény Andor (Dr. Kocsis Mihály): Versek ÁginakKötet bemutatójaSzervező: Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat
Read more...

„A magyarországi szerbek története”

Szeptember 21. (kedd) 18.00 Előadó: Lásztity Péró – Szerb Intézet (magyar nyelven)A SZERB KULTÚRA NAPJAI …
Read more...

Szamos Miklós: Apám királysága

2020. 10. 15. 18.00 Szamos Miklós: Apám királysága a marcipánjáról híressé vált család sorsregényének bemutatója…
Read more...

A 100 éves trianoni békeszerződés emlékére

2020. 10. 15. 18.00A 100 éves trianoni békeszerződés emlékéreelőadó: Dujmov Milán történész
Read more...

Epizódok a X-XI. századi bolgár-magyar kapcsolatokból - Négyesi Lajos hadtörténész előadása

2020.10.14. szerda 17:00Négyesi Lajos előadásában a korai magyar történet bolgár és bizánci kapcsolatainak néhány érdekes…
Read more...

A Borinka trió koncertje

2020. október 7. 20.30A Borinka trió koncertje a XVI. Szegedi Bolgár Kulturális Napokon.A trió fő…
Read more...

„Bánáti szerb lakodalmi népszokások”

2020. 10. 01. 18.00 „Bánáti szerb lakodalmi népszokások” előadó: Brczán Krisztifor
Read more...

Máltai kirándulások: Valletta

2020. szeptember 10. 18.00Képzeletben elutazunk Máltára Hidjapusztay Andor segítségével. Az előadást a Nemzetiségek Háza udvarán…
Read more...

Fuvolakoncert II.

Július 31. (péntek) 17.30 Fuvola mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje II. A mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje…
Read more...

Fuvolahangverseny

A fellépők: Kószó Boróka, Nagy Zsófia, Tóth Mónika, Mersics Lili, Janzsó Mária, Szabó Hanna, Mucsi…
Read more...

Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertje

2020. július 27. Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertjére várunk szeretettel minden kedves…
Read more...

XX. századi írónők

Március 20. (péntek) 17.00 – 18.00 XX. századi írónők Nemzetiségi irodalmi klub Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Úti élmények: Szicília

Március 19. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Úti élmények: Szicília Balogh Imre előadása Szervező: Német Egyesület
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország)

Március 18. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény

Március 7. (szombat) 17.00 – 19.00 Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény Közreműködnek: Klebniczki…
Read more...

Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban

Február 27. (csütörtök) 17.00 Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban Előadó: Gombkötő Bence Szervező: a…
Read more...

Rostock,Warnemuende es Kiel képekben

Február 20. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Rostock,Warnemuende es Kiel képekbenBalogh Imre előadás Szervező: Német Egyesület
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország)

Február 19. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje

Február 13.(csütörtök) 18.00 Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje Katja Suncova előadása
Read more...

Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz

Február 5. (szerda) 17.00 – 18.00 Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz Előadás a tánc…
Read more...

Jordániai élményeim

Január 23. (csütörtök) 18.00 Jordániai élményeim Előadó: Jankó György
Read more...

Görög táncház

Január 22. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország)

Január 22. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészet

December 6. 17.00 – 19.00Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészetElőadó: Dr. Sudár Balázs turkológus,…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Úti beszámoló - Kína

November 21.(csütörtök) 18 óraÚti beszámolóKínaElőadó: Jankó György 
Read more...

Üzbegisztáni úti beszámoló

November 7. (csütörtök) 17 óraÜzbegisztáni úti beszámolóKohári Nándor történész, saját úti élményeiről tart előadástSzervező: Birlik…
Read more...

Brazil kaleidoszkóp

Október 29. (Kedd) 18 óraÚti beszámolóBrazil kaleidoszkópFarkasinszki Kata és Wéber Péter élmény alapú beszélgetése
Read more...

Irodalmi klub

November 08. (péntek) 17 óraIrodalmi klubHelyszín: Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár (Dóm tér 1.)Téma:…
Read more...

Török teadélután a Birlik Egyesülettel

Szeptember 14. 15 óraTörök teadélután a Birlik EgyesülettelSzervező: Birlik Magyar-Török Kapcsolatokért, Kultúráért és Barátságért Egyesülethttps://www.facebook.com/events/399551047611252/ 
Read more...

V. NEMZETISÉGI NÉPZENEI DÉLUTÁN ÉS KÓRUSTALÁLKOZÓ

Útibeszámoló – Bankok

Május 30. (csütörtök) 18.00Útibeszámoló – BankokÚtikalauz: Balogh Imre
Read more...

NEMZETISÉGI NAPOK - Nemzetiségi Gála

Nemzetiségi Gála bolgár műsorszámok - 6 bolgár tánc fuvolára és zongorára. Előadják: Lakos Boglárka (fuvola),…
Read more...

Nemzetiségi egészségnap

NEMZETISÉGI EGÉSZSÉGNAP EGÉSZSÉG ÉS HARMONIKUS ÉLET 2019. MÁJUS 18. (SZOMBAT) – NEMZETISÉGEK HÁZA PROGRAM ELŐADÁSOK …
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Május 17. (péntek) 17.00Nemzetiségi irodalmi klubMűfordításokHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Nyugat-Törökországi körút

Május 16. (csütörtök) 18.00Nyugat-Törökországi körút6000 km, 3 mikrobusz,17 nap,4 ország,4 tenger,2 földrész és ezer örök…
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 13. (hétfő) 17.00KAMERDYNER / A FŐLAKÁJ (2018, ’141)
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 12. (vasárnap) 17.00DYWIZJON 303.HISTORIA. HISTORIA PRAWDZIWA/303-as repülőszázad. IGAZ TÖRTÉNET
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 11. (szombat) 17.00UŁASKAWIENIE / MEGKEGYELMEZÉS (2018, ’100)
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 10. (péntek) 17.00JAK PIES Z KOTEM / KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG (2018, ’100)
Read more...

A 25. Lengyel Filmtavasz megnyitóünnepsége

Május 9. (csütörtök) 19.30A 25. Lengyel Filmtavasz megnyitóünnepségeRészletes program a csatolt programfüzetbenFilm:Május 9. (csütörtök) 20.00…
Read more...

Harmonika est Mizsei Zoltán zenekaráva

Április 26. 18.00 – 20.00 Harmonika est Mizsei Zoltán zenekarával Szervező: Német Egyesület
Read more...

Japán, a felkelő Nap országa - útibeszámoló

Április 25. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Japán, a felkelő Nap országa - útibeszámoló Előadó: Csányi…
Read more...

Tavaszi Rapszódia

Április 12. (péntek) 18.00Tavaszi RapszódiaKlebniczki György és az Irodalmi Klub zenés-verses műsora. Közreműködik Misák Bence…
Read more...

Perui élményeim - útibeszámoló

Április 11. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Perui élményeim - útibeszámoló Előadó: Jankó György
Read more...

Szegedi német családok: a Wéber család.

Március 28.(csütörtök) 18.00 – 20.00 Szegedi német családok: a Wéber család.A Német Egyesület szervezésében.
Read more...

Egy csipet India

Március 21. (csütörtök) 18.00 – 20.00Egy csipet IndiaSzécsi Annamári előadása„Egy csipet India – útibeszámoló Indiába…
Read more...

10 éves a Kurultaj

Március 18. (hétfő)18.00 – 20.0010 éves a KurultajElőadó: Márton Gábor, tananyag-szerkesztőKétévente augusztus elején a bugaci…
Read more...

Német régiók: a Rügensziget

Március 14.(csütörtök) 18.00 – 20.00 Német régiók: a RügenszigetÚtikalauz: Balogh ImreA Német Egyesület szervezésében. 
Read more...

Az újkori világ 7 csodája - útibeszámoló

Február 21. (csütörtök) 18.00 – 20.00Az újkori világ 7 csodája - útibeszámolóElőadó: Jankó György
Read more...

Az újkori világ 7 csodája - útibeszámoló

Február 21. (csütörtök) 18.00 – 20.00Az újkori világ 7 csodája - útibeszámolóElőadó: Jankó György
Read more...

Csodálatos Grúzia! II. rész

Február 15.(péntek) 18.00 – 20.00Csodálatos Grúzia! II. részElőadó: Ekaterina SuntcovaÚti beszámoló Grúziáról, Grúzia régióinak sajátosságairól.…
Read more...

Csodálatos Grúzia! II. rész

Február 15.(péntek) 18.00 – 20.00Csodálatos Grúzia! II. részElőadó: Ekaterina SuntcovaÚti beszámoló Grúziáról, Grúzia régióinak sajátosságairól.…
Read more...

Ekaterina Suntcova előadása: Csodálatos Grúzia!

Január 24. 18.00Ekaterina Suntcova előadása: Csodálatos Grúzia!Úti beszámoló Grúziáról, Grúzia régióinak sajátosságairól. Megtudhatjuk, hogy mikor…
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

December 14. 17.00­­­ – 18.00 Nemzetiségi irodalmi klub Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Kettős Parafrázis

December 8. 18.00 Kettős ParafrázisVihula Mihajlo és Bernáth Ferenc gitárduó lemezbemutató koncertjeSZTE Rektori Hivatal, ÁtriumDugonics…
Read more...

Török hagyaték: török-magyar kulturális kapcsolatok

December 7. 18.00 Török hagyaték: török-magyar kulturális kapcsolatok Dr. Bartha Júlia orientalista, etnográfus előadása Szervező:…
Read more...

Dupla német kultúrest Váradi Gáborral

December 18. 18.00 – 20.00 Dupla német kultúrest Váradi Gáborral Az elmúlt hét év előadásainak…
Read more...

Bemutatkozik a Szegedi Senior Harmonikások Egyesülete

November 29. 18.00 – 20.00 Bemutatkozik a Szegedi Senior Harmonikások Egyesülete Mizsei Zoltán és diákjainak…
Read more...

Nachleben – Utóéletek

November 27. 18.00 – 20.00 Nachleben – Utóéletek Német kultúrtörténeti kalandozás Váradi Gáborral Szervező: Szegedi…
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

November 23. 17.00­­­ – 18.00 Nemzetiségi irodalmi klub Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Német régiók: Rügen sziget

November 15. 18.00 – 20.00 Német régiók: Rügen sziget Útikalauz: Balogh Imre Szervező: Magyarországi Németek…
Read more...

Das kühne Volk der Franken - A vakmerő frankok

November 13. 18.00 – 20.00 Das kühne Volk der Franken - A vakmerő frankok Német…
Read more...

Koncert - Őszi Hárfahangok

November 9. 19.00 Őszi Hárfahangok Helyszín: Katolikus Ház (Szeged, Dugonics tér 12)
Read more...

Várak, kastélyok, paloták

Május 24. 18.00 Várak, kastélyok, paloták Hutter György előadása a Német Egyesület szervezésében.
Read more...

Räuberromantik - Német rablók

Május 17. 18.00 – 20.00 Räuberromantik - Német rablók Német kultúrtörténeti kalandozás Váradi Gáborral Szervező:…
Read more...

Német régiók: a Bodeni tó és környéke II.

Április 26. 17.00 Német régiók: a Bodeni tó és környéke II. Útikalauz: Balogh Imre A…
Read more...

Filmvetítéssel emlékezés az örmény népirtás áldozataira

Április 20. 17.00 – 20.00 Filmvetítéssel emlékezés az örmény népirtás áldozataira A vetítés előtt dr.…
Read more...

Was rauscht denn da? - a frízek

Április. 19. 18.00 – 20.00 Was rauscht denn da? - a frízek Német kultúrtörténeti kalandozás…
Read more...

Tavaszi Rapszódia IV. nemzetiségi zenei és költészeti találkozó

Április 14. 16.00 – 18.00 Tavaszi Rapszódia IV. nemzetiségi zenei és költészeti találkozó „A zene…
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Április.12. 17.00 Nemzetiségi irodalmi klub Április: színek, illatok, hangok... Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Nemzetiségi Egészségnap 2018.

Nemzetiségi Egészségnap 2018. Április 7. 13.00 – 20.00 13.00 – 13.30 Empire Taichi Gennadij Henadzi…
Read more...
X